Medikal Masaj

 

medikal masaj

Medikal Masajı

Adından da anlaşılacağı gibi tıp alanından sıklıkla kullanılan bu masaj türü, genellikle doktorlar tarafından önerilir. Reçeteye tedavinin nasıl ilerleyeceğini yazılır. Masörün vücudun belirli noktalarına uyguladığı dokunuşlarla tedavi şekillenir.

Her masajda olduğu gibi, Medikal masajda da bilir kişi yani, uzman bir masör tarafından masaj yapılmalıdır.

Medikal masaj uygulandıktan sonra, vücudumuzda genel olarak rahatlama sağlanır. Bu masajı belirli aralıklarla yaptırdığımızda ilerde meydana gelecek her türlü rahatsızlığında önüne geçmiş oluruz.

Fizyolojik ve psikolojik olarak vücudumuza aldığımız her türlü negatif durum, ilerleyen yaşlarda meydana çıkar. Kamburluk ve diğer bel ağrılarıda bu sebeplerden ötürü ortaya çıkar. Tüm bu rahatsızlıkları engellemek ve ağrıları ortadan kaldırmak için belirli zaman dilimlerinde masaj yaptırmak çok önemlidir.

Günlük hayat içinde koşturmadan dolayı vücudumuz dinlenemez ve yorgun düşer. Bu kassal zorlanmalar psikolojik yorgunluklarada sebebiyet verir. Kassal aktivitenin devamlılığı için  enerji gerekir. Enerji üretimi sırasında ortaya çıkan laktik asitin aşırı birikimi biokimyasal yorgunluğa neden olur.

Medikal masaj uygulanırken yapılan sıvazlama tekniği ile kaslardaki yorgunluk azalır.

Lisa Güzellik Salonu